کارتریج هیدرولیک

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. مقالات
  4. chevron_right
  5. کارتریج هیدرولیک

کارتریج هیدرولیک

ابزارهای بسیاری به منظور کنترل فشار نسبی بین جریان ورودی و خروجی وجود دارد که می توان از آنها به منظور تامین یک فشار ثابت و ایجاد یک عملکرد ساده مورد استفاده قرار بگیرد.

کارتریج هیدرولیک می تواند به خوبی و در یک حد نرمال به صورت ثابت قرار بگیرد و کار تامین انرژی نسبی بین دو خروجی و یا ورودی به راحتی کنترل کند و از آن به منظور پیشبرد اهداف کاری در صنایع مختلفی که نیازمند کنترل سریع تر بین چند خطوط فشار قوی هستند، کاربرد دارد.

در ادامه مقاله به بررسی انواع و روش کار این ابزار که توسط شرکت بهسام تولید شده است، خواهیم پرداخت.

چرا باید از کارتریج هیدرولیک استفاده نمود؟

این ابزار به دلیل داشتن یک محافظ کامل و دقیق می تواند به خوبی از پمپ های هیدرولیک محافظت کند و وظیفه اصلی آن نیز همین باشد و باید حتما در خط تولید و یا خط انتقال سیالات مختلف از حداقل یک ریلیف ولو استفاده شود تا فرایند کنترل جریانی آن به خوبی کنترل شود.

این ابزار می تواند به طور متوسط بیش از ۴۲۰ بار را کنترل کند که فشار بسیار زیاد و یا کم آن نیازمند تغییر دستی می باشد.

همچنین تنوع بالای این شیرها باعث شده است که هر کدام بتوانند کاربرد مختلفی را در اختیار داشته باشند و از آنها به منظور پیشبرد اهداف مختلف استفاده شود.

 شرکت بهسام با طراحی و تولید کارتریج هیدرولیک توانسته به خوبی نیازهای روز بازار را در نظر گرفته و با استفاده از فرایندهای ویژه عمر این دستگاه را تا حدود زیادی افزایش دهد.

کارتریج هیدرولیک

چرا باید از کارتریج هیدرولیک استفاده کرد؟

از دیگر خصوصیات های این شیرهای جذاب می توان به خاصیت Direct Acting اشاره نمود که می تواند این کارتریج را که به دلیل سادگی اجزای آن در زمان سریع و زمان واقعی فشار مورد نظر بین سیالات تامین کند.

این ویژگی باعث افزایش سرعت و قابلیت چگالی پذیری بیشتری را به مسیر عبوری سیالات دهد، البته باید در نظر داشتن این نوع از کارتریج هیدرولیک به دلیل داشتن نداشتن دقت بسیار بر روی آلودگی روغن در محیط های کاری معمولی مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع کارتریج هیدرولیک بر اساس نوع کاربرد

موارد بسیاری از سوپاپ های هیدرولیکی استفاده می کند، این نوع ابزار به دلیل آلودگی روغن و سطح روغن موجود می تواند باز بسته شود و در محل هایی که نیاز به سیستم عملکردی قوی تری می باشد، استفاده می شود تا بتواند غلظت و میزان دبی مورد نیاز یک محیط کاری را تنظیم می کند.

در بیشتر اوقات وجود یک کارتریج هیدرولیک بر سر مسیرهای فشار سیال های بسیار مهم و ضروری می باشد و می تواند باعث تنظیم و افزایش دقت عمل در کار و کنترل تولید شود.

همچنین این بخش می تواند به دلیل داشتن المان های فیلترینگ مانع از آلوده شدن روغن موجود به عنوان مواد دیگر باشد که می تواند درصد خلوص ماده را تا حدود زیادی افزایش دهد.

استفاده از کارتریج هیدرولیک حتی می تواند فشار بار موجود در شیلنگ و حتی میزان بار عبوری آن را بدست آورد.

شرکت بهسام توانسته با ساخت بهترین و با کیفیت ترین کارتریج هیدرولیک نیاز کاری بسیاری شرکت ها و کارخانه های بزرگ را رفع نماید.

تماس بگیرید