کور کن

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. محصولات
  4. chevron_right
  5. پنوماتیک
  6. chevron_right
  7. اتصالات پنوماتیک
  8. chevron_right
  9. کور کن

کور کن (راه بند) پنوماتیک

در کارهای صنعتی ممکن است گاهی مواردی پیش آید که نیاز باشد قسمتی از سیستم یا کل آن از مدار خارج شود. در چنین مواقعی باید مسیر چندین لوله یا یکی از آنها بسته یا به اصلاح کور شود که برای این موضوع در صنعت پنوماتیک از  راه‌بند یا کور کن استفاده می‌شود. کور کن (راه بند) پنوماتیک یکی از فیتینگ‌ها یا اتصالات پنوماتیک می باشد که از این قطعه برای بستن راه لوله و انواع انشعابات در صنایع گوناگون استفاده می‌شود و به سادگی قابل نصب می باشد.

خرید کورکن (راه بند) پنوماتیک

سیستم‌های پنوماتیک به علت ویژگی‌های زیادی که دارند بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. این سیستم‌ها با هوا کار می‌کنند که هم در دسترس است و علاوه بر آن طراحی ساده و ایمنی بالایی نیز دارند. با این حال برای عملکرد بهینه این سیستم‌ها قطعات مختلفی برای اتصالات و غیره به کار می‌رود. اگر این قطعات به درستی انتخاب نشوند اختلالاتی را در کارکرد سیستم ایجاد می‌کنند.

به همین دلیل نیاز است تا در خرید کور کن (راه بند) پنوماتیک به عنوان یکی از قطعات سیستم دقت خوبی داشته باشید. در ابتدا برای خرید کور کن پنوماتیک بایستی توجه شود که قطعه به طور کامل با نیازهای سیستم و محیط ما تطابق داشته باشد. انواع قطعات دارای جنس و ابعاد متفاوتی هستند و هرکدام برای استفاده در شرایط محیطی مختلفی طراحی می‌شوند و بایستی به مواردی از قبیل میزان دما یا فشار بسیار توجه کرد.

بنابراین اولین نکته در خرید کور کن پنوماتیک توجه به سایز قطعه است. اگر سایز و ابعاد کورکن پنوماتیک به درستی انتخاب نشود با مشکل مواجه خواهید شد. علاوه بر این بایستی کیفیت ساخت آن را مورد توجه قرار دهید که متاثر از برند تولیدی و مواد به کار رفته در تولید آن است. همانطور که گفته شد حتما کورکن را متناسب با شرایط سیستم مورد نظرتان از جمله مقدار دما، فشار و رطوبت انتخاب کنید. لازم است اشاره کنیم که در هنگام خرید سعی کنید قطعات مربوط به یک شرکت را خریداری کنید چراکه ممکن است به دلیل عدم تطابق اجزا با جدا شدن یا نشتی رو به رو شوید.

اطلاعات فنی کورکن پنوماتیک

سریال _ MODEL PP
سیال عامل هوا
حد فشار کاری ۰~۱۰ kgf/cm2
حد فشار منفی کاری ۲۹٫۵~۰ kgf/cm2
حد دمای کاری ۰°C~+60°C
جنس برنج/پلاستیک
نوع آببندی دنده اورینگ
جنس شیلنگ کاربردی پی یو/نایلون

جدول کورکن پنوماتیک

کورکن PLUG
قطر شلنگ Hoses Diameter
PP 04
PP 06
PP 08
PP 10
PP 12

خرید کورکن (راه بند) پنوماتیک در تهران

در صورتی که قصد خرید کور کن پنوماتیک با بهترین قیمت و ضمانت اصالت کالا را دارید با مراجعه به سایت بهسام پنوماتیک ، محصول مورد نظر خود را انتخاب و خریداری نمائید. همچنین برای اطلاعات بیشتر، می توانید با کارشناسان فروش ما در شرکت بهسام تماس بگیرید.

تماس بگیرید