فیلتر رگلاتور

 1. خانه
 2. chevron_right
 3. محصولات
 4. chevron_right
 5. پنوماتیک
 6. chevron_right
 7. واحد مراقبت پنوماتیک
 8. chevron_right
 9. فیلتر رگلاتور

فیلتر رگلاتور

فیلتر رگلاتور واحد مراقبت متشکل از دو جزء فیلتر و رگلاتور  می باشد و قطعات آن نیز به صورت جداگانه فروخته می شود. حال این سوال پیش می آید که چرا باید فیلتر رگلاتور واحد مراقبت را خریداری کرد؟ زمانی که فیلتر رگولاتور توسط ارائه دهنده به صورت کامل ارائه می شود، می توانید از تخفیفی که نسبت به خرید جداگانه قطعات وجود دارد بهره ببرید و همچنین قطعات آن ها به خوبی و استاندارد کامل همان تولیدی با هم تطبیق پیدا می کنند. علاوه بر همه ی این ها گارانتی سلامت نیز برای تمام اجزاء ارائه می شود.

فیلتر رگلاتور چیست؟

فیلتر رگلاتور يكي از اجزاي سيستم صنعتي می باشد که از اين قطعه در سيستم‌هاي پنوماتيک استفاده مي‌‌ گردد. هوای محیط دارای رطوبت است. هنگامی که هوا فشرده می شود، رطوبت هوا نیز فشرده خواهد شد. رطوبت فشرده شده در قسمت کف کمپرسور قرار مي‌گيرد، اما ممکن است مقداری از آن از طريق هوا، به تجهيزات منتقل ‌شود. رطوبت براي تجهيزات و قطعه‌های صنعتي بسيار مضر می باشد و موجب آسيب ديدن اين تجهيزات مي‌شود. براي جلوگیری از آسيب تجهيزات، بایستی از فيلتر هوا استفاده كرد.

فيلترها رطوبت و ناخالصي‌هاي ديگر را نیز فيلتر می کنند و اجازه انتقال رطوبت و آلودگي ‌ها را به تجهيزات نمی دهند. آب در قسمت استكاني فیلتر جمع شده و يا به وسيله تخليه اتوماتيك، تخليه مي ‌شود. پس از فيلتر شدن، هواي فشرده شده بايستی به فشار مناسب بازگردد و از فشار آن كاسته شود. تنظيم فشار هوا، توسط رگلاتور انجام می گیرد و در واقع هوا رگوله مي‌ شود. عمل رگوله كردن با رگلاتور انجام مي‌ گيرد و هواي فيلتر شده با فشار مناسب به سيستم منتقل می شود. تمام این پروسه توسط فیلتر رگولاتور قابل انجام می باشد.

بخش‌هاي اصلي فیلتر رگلاتور پنوماتیک

فیلتر رگلاتور پنوماتیک از سه بخش اصلي تشكيل شده است كه در ادامه به آن‌ها اشاره مي کنیم.

 1. فیلتر: فیلتر دارای جنس الیافی یا برنجی است که وظیفه این بخش حذف رطوبت و آلودگی های موجود در هوا می باشد.
 2. رگلاتور:تنظیم هوای ورودی به همراه درجه نشانگر باد برای مشاهده فشار هوای ورودی به وسیله این بخش صورت می‌گیرد.
 3. پورت خروجي: خروج رطوبت تفكيك شده از هواي ورودي و عملكرد رگلاتورهاي هوا از اين بخش انجام مي‌گيرد.

عملكرد فيلتر رگلاتور

هواي وارده شده به سيستم ممكن است دارای نوساناتي باشد كه عملكرد سيستم را مختل كند. در اين صورت فيلتر رگلاتور در ابتداي سيستم قرار مي‌گيرد و باعث جلوگیری از نوسانات فشار مي‌ شود. نحوه عملکرد فيلتر رگلاتور به اين صورت می باشد كه هواي ورودي به قسمت فيلتر رطوبت‌گير وارد مي‌شود.

رطوبت هواي وارد شده توسط فيلتر، جداسازي مي‌شود و در نتيجه هواي خشك و بدون رطوبت به رگلاتور تنظيم هوا، وارد مي‌ شود و فشار هوا توسط رگلاتور به اندازه دلخواه قابل تنظيم می باشد. هواي ورودي پس از عبور از رگلاتور به بخش خروجي مي ‌رسد و پس از آن به سيستم باد رساني منتقل مي ‌شود.

جنس سنگ فيلتر رگلاتور

جنس فيلتر رگلاتور از برنج يا فيلتر نمدي می باشد. اندازه منافذ فيلتر رگلاتور از ۴۰ ميكرون تا يك صدم ميكرون است و به طور معمول از سنگ فيلتر (المنت فيلتر) با اندازه ۲۰ يا ۴۰ ميكرون استفاده مي گردد. در فيلترهايي با جنس نمدي، از سنگ ۲۰ ميكرون استفاده مي‌ شود.

شرايط استاندارد براي كار كردن فيلتر رگلاتور

براي اينكه بهترين نتيجه را از فیلتر رگلاتور پنوماتیک داشته باشيد، بايستی شرايط را بهترين شكل فراهم كنيد. در صورتي كه هواي ورودي به روغن يا چربي آغشته شده باشد، فيلتر رطوبت‌گير چرب شده و توانایی گرفتن رطوبت را نخواهد داشت.

اندازه فیلتر رگلاتور پنوماتیک

فيلتر رگلاتور پنوماتیک در ابعاد يك اينچ، سه چهارم اينچ، يك دوم اينچ، سه هشتم اينچ، يك چهارم اينچ، يك هشتم اينچ، دو اينچ، يك و يك دوم اينچ و يك و يك چهارم اينچ موجود می باشند. اين اندازه‌ها، اندازه‌هاي روتين می باشند. بعضي از فيلترها با اندازه‌هاي كوچك، به صورت يك تكه می باشند و فيلتر رگلاتور پنوماتيک با یکدیگر عرضه خواهد شد. فيلترهاي با اندازه بزرگ‌تر به صورت دو تكه عرضه می شوند.

موارد كاربرد فيلتر رگلاتور

از فیلتر رگلاتور پنوماتیک، در سيستم های هوای فشرده براي جدا سازي رطوبت از هوا استفاده مي‌ شود. اگر هوای فشرده ای كه در سيستم استفاده مي‌شود، همراه با رطوبت باشد، آسيب‌هاي جبران ناپذيري را به تجهيزات وارد مي‌كند. در ادامه به دو مورد از این آسيب ها كه رايج است اشاره مي‌كنيم.

 1. رطوبت هوا، موجب پوسيده شدن اورينگ و پكينگ ‌هاي موجود در جك‌ ها و شير هاي فرمان مي ‌شود و در نهایت باعث از بين رفتن اين تجهيزات مي‌شود.
 2. رطوبت هوا باعث تشکیل حفره‌ هاي آب، ناهموار شدن سطح رنگ و ديگر مشكلات متفاوتی در صنعت رنگ خواهد شد. اين مشكلات در صنايع ديگری مانند ماشين سازي، مواد غذايي، دارويي، بهداشتي، ساختماني، صنايع پتروشيمي و غيره نیز به وجود مي‌آيد.

در چه صورت به جای واحد مراقبت کامل از فیلتر رگلاتور واحد مراقبت استفاده می شود؟

همان طور که گفته شد، می دانیم که فیلتر رگلاتور واحد مراقبت، جزئی از یک واحد مراقبت می باشد. اگر به اجزای واحد مراقبت توجه نمایید، می بینید که اگر فیلتر رگلاتور واحد مراقبت  با روغن زن واحد مراقبت ترکیب شود، تشکیل یک واحد مراقبت کامل را می دهد، اما در مواردی نیازی به روغن زن وجود ندارد. به عنوان مثال اگر کارخانه ی شما، برای تولید مواد غذایی، دارویی و یا آرایشی و بهداشتی طراحی شده باشد، قطعا باید از تجهیزات تمیز و بدون روغن استفاده نمایید .

واضح است که نیاز به روغن پاش در تجهیزاتی مانند کمپرسور هوای فشرده اسکرو بدون روغن وجود ندارد و با خرید آن تنها هزینه ی خود را افزایش خواهید داد، در نتیجه فیلتر رگلاتور واحد مراقبت کفایت خواهد کرد. همچنین ممکن است واحد مراقبت شما دارای روغن زن سالم باشد. اما، فیلتر و رگلاتور هر دو دچار مشکل شده باشند، در این شرایط خرید این فیلترها به دلیل تخفیف  و گارانتی بهتر می تواند مفید واقع شود.

فیلتر رگلاتور واحد مراقبت تولید شده توسط بهسام

فیلتر رگلاتور واحد مراقبت تولید شده توسط بهسام، از بهترین متریال ساخته شده است و علاوه بر کیفیت بالا، از قیمت مناسبی نیز برخوردار می باشد. اطلاعات فنی این فیلتر رگلاتور به صورت زیر می باشد.

اطلاعات فنی
حد فشار کاری ۰ ~ ۱۲ bar
حد دمای کاری +۵°C ~ +60°C
دانه بندی فیلتر قابل عرضه ۵-۲۰-۴۰ میکرون
تخلیه آب فیلتر دستی

چرا از بهسام خریداری کنیم؟

 • دارای گارانتی بی قید و شرط بلند مدت قطعات
 • دارا بودن نیروی متخصص برای نصب
 • دارا بودن لوازم جانبی مورد نیاز
 • قیمت های متعادل و کاملا به صرفه نسبت به کیفیت بالای آن
 • پشتیبانی و راهنمایی استفاده از دستگاه
 • راندمان نسبی بالای قطعات نسبت به بقیه رقبا
 • استفاده از قطعات استاندارد و با کیفیت

خرید فیلتر رگلاتور در تهران

در صورتی که قصد خرید فیلتر رگلاتور با بهترین قیمت و ضمانت اصالت کالا را دارید با مراجعه به سایت بهسام پنوماتیک ، محصول مورد نظر خود را انتخاب و خریداری نمائید. همچنین برای اطلاعات بیشتر، می توانید با کارشناسان فروش ما در شرکت بهسام تماس بگیرید.

تماس بگیرید