شیلنگ هیدرولیک

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. مقالات
  4. chevron_right
  5. شیلنگ هیدرولیک

شیلنگ هیدرولیک

استفاده از سیالات تحت فشار همیشه یکی از پرکاربردترین روش ها به منظور انتقال نیرو در جهان بوده است.

دلایل گوناگونی به منظور استفاده از انتقال نیروی این چنینی وجود دارد و می توان گفت که برای ایجاد این مسیر می توان از  این شیلنگ استفاده نمود.

این شیلنگ ها وظیفه انتقال پر فشار سیالات را در بخش های نیازمند انرژی هیدرولیک می باشد را می تواند به خوبی تامین کند، به همین منظور باید در هنگام استفاده از این ابزار از بهترین شیلنگ هیدرولیک های موجود در جهان استفاده شود.

در ادامه این مقاله به بررسی شیلنگ هیدرولیک شرکت بهسام خواهیم پرداخت.

شیلنگ هیدرولیک - شیلنگ هیدرولیک

اجزای تشکیل دهنده شیلنگ هیدرولیک

به کمک شیلنگ هیدرولیکی می توان مایعات مختلف را در صنایع و کارخانه به حرکت درآورد و با تحت فشار قراردادن آنها می توان جهت انتقال نیروی بیشتر هیدرولیکی از آنها استفاده نمود.

این ابزار دارای اجزای مختلف می باشد که تماما باید به دقت طراحی و پیاده سازی شده باشد تا بتوان به خوبی از آن به منظور پیشبرد اهداف استفاده نمود.

هر شیلنگ هیدرولیکی از سه بخش لوله ی داخلی، لایه مسلح و لایه خارجی تشکیل شده است که هر کدام دارای ویژگی های خاص خود می باشد.

لوله ی خارجی

مهم ترین بخش یک شیلنگ هیدرولیک می باشد که وظیفه اصلی آن محافظت از خوردگی شیلنگ در مقابل سیال عبوری می باشد، تا شیلنگ و همچنین مواد تشکیل دهنده آن، هیچ تغییر شیمیایی را در سیال ایجاد نکند و تماما نیاز سیال انتقال سیال را به خوبی انجام دهد.

یکی دیگر از ویژگی های این بخش از شیلنگ هیدرولیک مراقبت از خوردگی و یا پوسیدگی شیلینک نیز می باشد که می تواند بسیار مفید باشد.

شیلنگ هیدرولیک1 - شیلنگ هیدرولیک
لایه ی مسلح

یکی از بخش هایی که باید بتواند به خوبی فشار مربوط به سیال را برطرف کند لایه مسلح نامیده می شود. این قسمت از شیلنگ هیدرولیک بهسام تشکیل شده حاوی یک پوشش فلزی و سیم های فلزی می باشد که به کمک لایه پلاستیکی می توان از آن استفاده نمود.

البته باید درنظر داشت که در مدل های مختلفی که از این محصول وجود دارد می توان از رشته های نخی بسیار مستحکم نیز استفاده نمود.

لایه مسلح به طور معمول می تواند شامل ۶ لایه سیم و نخ باشد که اجازه می دهد تا فشار عبوری سیال به خوبی در آن رعایت شود.

شیلنگ هیدرولیک2 - شیلنگ هیدرولیک

انواع شیلنگ هیدرولیک

تنوع و گستردگی این شیلنگ ها بسیار زیاد می باشد و روش های کارکرد و محل های استفاده آن نیز تا حدود زیادی متغیر می باشد.

این نوع شیلنگ ها به طور کامل به دو دسته تقسیم می شوند، که سیم دار و نخ دار شناخته می شود.

اما خود شیلنگ هیدرولیک سیم دار خود به دو دسته سیم دار فشار متوسط و فشار بالا دسته بندی می شود که برای انتقال پرفشار انواع روغن های فشرده استفاده می شود.

قدرت بالای این نوع از شیلنگ هیدرولیک به منظور مقاومت بسیار بالای آن در مقابل آن و روغن می تواند باعث شود تا به خوبی باعث انتقال سیال شود.

یکی از ویژگی های این مورد را می توان به افزایش تعداد لایه های سیمی دانست که باید هر چه میزان تحمل پذیر آن بیشتر شود تعداد آن نیز افزایش پیدا می کند.

فهرست
تماس بگیرید