شیر یک طرفه

 1. خانه
 2. chevron_right
 3. محصولات
 4. chevron_right
 5. پنوماتیک
 6. chevron_right
 7. شیر آلات (شیرهای فرمان)
 8. chevron_right
 9. شیرهای مکمل
 10. chevron_right
 11. شیر یک طرفه

شیر یک طرفه پنوماتیک

شیر ها از مهم ترین اجزای تشکیل دهنده سیستم های پنوماتیک می باشند که با توجه به نوع کاربرد و محل استفاده، کاربرد های گوناگونی در صنایع مختلف، دارند. شیر یکطرفه یا چک ولو نوعی شیر کنترل جهت است و نام دیگر آن شیر غیرقابل برگشت می باشد. در این نوع شیر، جریان فقط از یک سمت عبور می کند و جهت آن با فلش مشخص شده است. این شیر ها در دو نوع فنردار و بدون فنر موجود هستند.

جنس این شیر ها به نوع فیزیک نصب و یا اتصال آنها بستگی دارد. برای مثال برای اتصال شیلنگ پنوماتیک از نوع شیلنگ خور که سایز آنها به میلی متر و جنس آنها پلاستیکی است، استفاده می شود و نوع دیگر فلزی آن از جنس آلومینیوم، استیل و یا آهنی می باشد. نوع اتصال این نوع از چک ولوها به صورت رزوه ای می باشد و در سایزهای مختلف تولید می شوند.

چک ولو یا شیرهای یکطرفه هم در سیستم های هیدرولیک و هم در سیستم های پنوماتیک استفاده می شوند. در سیستم های پنوماتیک به دلیل فشار کاری پایین، معمولا از چک ولوهایی با جنس آلومینیوم استفاده می شود. در سیستم های هیدرولیک برای انتخاب یک چک ولو بایستی فشار کاری را در نظر گرفت، چراکه این موضوع تعیین کننده جنس بدنه شیر می باشد.

جدول اطلاعات فنی شیر یک طرفه در بهسام:

اطلاعات فنی

سایز دنده اتصال G 1/8-1/4-3/8-1/2
سیال عامل هوا
حد فشار کاری ۰~۱۲ kgf/cm2
حد دمای کاری ۰~۷۰°C
جنس آببندی NBR
جنس بدنه آلومینیوم/ALU

 خرید شیر یک طرفه

در صورتی که قصد خرید شیر یکطرفه سرعت با بهترین قیمت و ضمانت اصالت کالا را دارید با مراجعه به سایت بهسام پنوماتیک ، محصول مورد نظر خود را انتخاب و خریداری نمائید. همچنین برای اطلاعات بیشتر، می توانید با کارشناسان فروش ما در شرکت بهسام تماس بگیرید.

تماس بگیرید