شیر قطع و وصل

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. محصولات
  4. chevron_right
  5. پنوماتیک
  6. chevron_right
  7. اتصالات پنوماتیک
  8. chevron_right
  9. شیر قطع و وصل

شیر قطع و وصل

یکی از انواع اتصالات پنوماتیکی شیرهای قطع و وصل هستند که کاربرد زیادی در صنعت دارند و وظیفه اصلی آن ها قطع و وصل جریان است. این کار، گاهی با تغییر جهت جریان سیال و گاهی نیز با قطع کامل آن انجام می‌گیرد. به طور کلی می توان گفت که شیر های قطع و وصل پنوماتیکی برای قطع و وصل کردن جریان هوا در درون سیستم استفاده می شوند.

عملکرد اصلی و اساسی این شیر های پنوماتیکی قطع و وصل مسیر هوای فشرده شده در طیف وسیعی از مدارها و سیستم های پنوماتیکی و تخلیه هوای فشرده شده در دریچه خروجی است. شیر های قطع و وصل در انواع گوناگونی طراحی و روانه بازار شده اند و به دو مدل  دستی و برقی دسته بندی می شوند. یک از انواع این نوع شیر های پنوماتیکی که زیر مجموعه نوع دستی می باشد، نوع شیلنگ خور آن است. همچنین بایستی بدانید که این شیر ها در مدل رزوه خور نیز طراحی و تولید شده اند.

این شیر ها غالبا در سایز های ۱/۸ و ۱/۴، ۳/۸ و ۱/۲ اینچی تولید می شوند و مقدار جریانی که قابلیت عبور از این نوع شیر ها را دارد،  ۱۲۰۰ الی ۸۷۰۰ لیتر بر دقیقه است. این شیر های قطع و وصل در همه ی جهات قابل نصب می باشند و سایز و اندازه دنده اتصال آن ها ۳/۸ اینچ است. علاوه بر این، دمایی که این شیر های قطع و وصل قابلیت تحمل و فعالیت در آن را دارند، ۰ الی ۶۰+  درجه سانتی گراد می باشد.

باتوجه به این که در مدار های سیالاتی، ماهیت و نحوه کارکرد سیستم به نحوی است که به قطع و وصل کردن جریان سیال برای دستیابی به عملکرد مورد نیاز و همچنین برقراری مدار های جانبی مورد نیاز است، از شیر های قطع و وصل استفاده می گردد چرا که این وظیفه در سیستم های سیالاتی، بر عهده شیر قطع و وصل جریان پنوماتیکی است. فشار سیال در مدار و سیستم به کمک قطع و وصل کردن جریان کنترل می شود. در واقع وظیفه این شیر های پنوماتیکی، قطع و وصل جریان سیال موجود در سیستم برای قطع جریان سیال، می باشد.

انواع مختلفی از این نوع شیر ها از لحاظ ساختاری وجود دارد که عبارت است از دو نوع شیر های مدل توپی (Ball Valves)   و شیر های مدل پروانه ای (Butterfly Valves).

اطلاعات فنی شیر قطع و وصل

سریال _ MODEL HVSF
سیال عامل هوا
حد فشار کاری ۰~۱۰ kgf/cm2
حد فشار منفی کاری ۲۹٫۵~۰ kgf/cm2
حد دمای کاری ۰°C~+60°C
جنس برنج/پلاستیک
نوع آببندی دنده اورینگ
جنس شیلنگ کاربردی پی یو/نایلون

 جدول شیر قطع و وصل

شیر قطع و وصل THREAD-TUBE
قطر شلنگ Hoses Diameter
HVSF 01-06
HVSF 02-06
HVSF 02-08
HVSF 02-10

 خرید شیر قطع و وصل پنوماتیک

در صورتی که قصد خرید شیر قطع و وصل پنوماتیک با بهترین قیمت و ضمانت اصالت کالا را دارید با مراجعه به سایت بهسام پنوماتیک ، محصول مورد نظر خود را انتخاب و خریداری نمائید. همچنین برای اطلاعات بیشتر، می توانید با کارشناسان فروش ما در شرکت بهسام تماس بگیرید.

تماس بگیرید