سیلندر دو طرفه تلسکوپی

 1. خانه
 2. chevron_right
 3. محصولات
 4. chevron_right
 5. هیدرولیک
 6. chevron_right
 7. سیلندر هیدرولیک
 8. chevron_right
 9. سیلندر هیدرولیک HBB
 10. chevron_right
 11. سیلندر دو طرفه تلسکوپی

سیلندر دو طرفه تلسکوپی

در سیلندر هیدرولیک دو طرفه، در هر دو سر سیلندر پورت ورود و خروج روغن تعبیه شده و هر دو حرکت رفت و برگشت سیلندر با فشار روغن صورت می‌گیرد و در نتیجه سیلندر می‌تواند هم در حرکت رو به جلو و هم در حرکت رو به عقب نیرو اعمال کند. هنگامی که روغن به پشت پیستون فشار وارد می‌کند حرکت رو به جلو آغاز شده و حداکثر مقدار نیرو (که نسبتی مستقیم با سطح مقطع پیستون دارد) اعمال می‌شود. هنگامی که کورس به انتها می‌رسد، این‌بار روغن از سمت گلویی جک با فشار وارد شده و حرکت رو به عقب یا کششی صورت می‌گیرد.

با توجه به اینکه در این حرکت فشار روغن به سطح مقطع کوچکتری از پیستون وارد می‌شود نیروی اعمال شده در حرکت رو به عقب یا کششی همواره کمتر از حرکت رو به جلو می باشد. این نوع از سیلندر ها ویژگی های مثبت بسیاری دارد و در آن کنترل سرعت خطی، نیرو و فشار در هر دو حرکت رفت و برگشت امکان‌پذیر است. اما با توجه به اینکه علاوه در پیستون، در گلویی نیز به استفاده از سیل‌های آببندی نیاز است هزینۀ ساخت آن در مقایسه با جک یک طرفه بالاتر می‌باشد.

ساختار سیلندر تلسکوپی

سیلندر تلسکوپی، ترکیبی از سیلندر شناور و سیلندر پیستونی است. این سیلندر را به نام سیلندر چند مرحله ای (چند استیج) نیز می شناسند. سیلندر تلسکوپی دارای چند پیستون لوله ای است که به این پیستون ها، sleeve  گفته می شود. این پیستون ها به ترتیب قطرشان کم و درون بیستون بزرگ تر جای می گیرند. تعداد و قطر اسلیوها با توجه به میزان نیروی مورد نیاز تعیین می گردد. زمانی که روغن هیدرولیک وارد سیلندر می شود، اسلیوها با توجه به نوع عملکرد سیلندر، شروع به حرکت کرده تا جک به پایان کورس خود برسد. تفاوت اساسی سیلندر های دو طرفه تلسکوپی با سیلندر های تلسکوپی یکطرفه (تعبیه پیستون در انتهای هریک از آنتن ها می باشد) و با فشار روغن باز و بسته و کنترل می شوند و به دلیل عدم محدودیت در برگشت در هر زاویه ای قابل استفاده است.

از این نوع بیشتر در حالت افقی (کف ماشین های زباله کش، سیم تریلر و…) استفاده می شود. به همین دلیل ورود روغن به این سیلندر های دوطرفه که از نوع سیلندر های HBB است، با استفاده از دو پورت تعبیه شده در سر سیلندر انجام می شود و بدنه سیلندر ها همراه آنتن های بعدی حرکت می کند و در انتهای سیلندر با فشار روغن بر سیلندرها به ترتیب باز و جمع می شوند. انتهای این سیلندر به شکل رزوه‌ای است و به صورت مستقیم به قطعات دیگر یا وزنه قلاب وصل می‌شود.

چرا سیلندر دو طرفه تلسکوپی را از بهسام خریداری کنیم؟

 • دارای گارانتی بی قید و شرط در بلند مدت
 • دارا بودن نیروی متخصص برای نصب
 • دارا بودن لوازم جانبی مورد نیاز
 • قیمت های متعادل و کاملا به صرفه نسبت به کیفیت بالای آن
 • پشتیبانی و راهنمایی استفاده از دستگاه
 • قدرت بالا و برق مصرفی کمتر واحد
 • استفاده از قطعات استاندارد و با کیفیت
 • فیلتر های مختلف بر حسب نیاز شما

خرید سیلندر دو طرفه تلسکوپی در تهران

در صورتی که قصد خرید سیلندر دو طرفه تلسکوپی با بهترین قیمت و ضمانت اصالت کالا را دارید با مراجعه به سایت بهسام پنوماتیک ، محصول مورد نظر خود را انتخاب و خریداری نمائید. همچنین برای اطلاعات بیشتر، می توانید با کارشناسان فروش ما در شرکت بهسام تماس بگیرید.

تماس بگیرید