بکس پروانه ای

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. مقالات
  4. chevron_right
  5. بکس پروانه ای

آشنایی با بکس پروانه ای بادی بهسام

این ابزار از مدل های بکس های بادی می باشد که از پر کاربرد ترین ابزار بادی در زمان کنونی و در صنایع و کار های خدماتی است، قدرت، دقت و سرعت بکس های بادی سبب شده است که انوع بکس های برقی بازار نتوانند با آنها رقابتی داشته باشند.

بکس پروانه ای چه می کند؟

بکس های بادی از سری ابزار بادی می باشند که وظیفه باز و بسته کردن انواع پیچ و مهره ها با هر سایز و هر ظرافتی را در هر کجای قطعات صنعتی که باشند را بر عهده دارند.بکس های بادی برای شروع به کار نیاز به هوا دارند، هوای مورد نیاز آنها از طریق کمپرسورهای فشار هوا تامین می شود که از طریق شیلنگ هایی به بکس پروانه ای منتقل می شود.

نوع برقی این نوع از ابزار قابل حمل و سبک است اما بادی نیازمند نگهداری در جای ثابتی می باشد تا بتواند از کمپرسور هوا استفاده کند، این ابزاربادی از مدل برقی اش امنیت بیشتری برای مصرف کننده دارد و قدرت و سرعت بیشتری هم برای انجام کار ایجاد می کند.قطعات بکس های بادی چه پروانه ای و چه مدل های دیگر را باید به گونه ای از ساییده شدن و اصطکاک حفاظت کرد به همین دلیل باید به طور دائم آنها را روغن کاری کرد تا روان تر حرکت کنند.

بکس پروانه ای چه می کند؟

سایز درایو، نیروی گشتاور، کیفیت و بدنه و سرعت حرکت از شاخصه هایی است که در هنگام خرید و انتخاب بکس پروانه ای باید به آن توجه کرد، سایز درایو سایز پیچ و مهره هایی را که بکس می تواند باز و بسته کند مشخص می کند.

نیروی گشتاور نشان دهنده قدرت چرخش و باز و بسته کردن پیچ و مهره بکس پروانه ای می باشد، بدنه نیز به منظور راحتی استفاده از آن و سرعت هم یعنی اندازه سرعت باز و بسته کردن پیچ و دور بر دقیقه می باشد، هر کدام از اینها را باید با توجه به نوع استفاده مان از بکس ارزیابی کنیم.سایز درایو این ابزار اینچ و میلی متر می باشد که عموما از ۳٫۴ تا ۱ اینچ می باشند یعنی پیچ و مهره با این اندازه درایو را می توانند باز و بسته کنند.

مزایای استفاده از بکس پروانه ای بهسام

مهم ترین مزیت استفاده از این ابزاربادی نسبت به برقی اش سرعت و کیفیت انجام کار است، این ابزاربادی می تواند زمان بیشتری را نسبت به نمونه برقی هم رده اش بدون توقف کار کند و بچرخد.

سبکی، لرزش کمتر و وارد کردن فشار کمتری به کاربر، قدرت و سرعت انجام کار از دیگر مزیت های استفاده از این ابزاراست، بکس های پروانه ای قابلیت باز و بسته کردن کوچک ترین پیچ و مهره ها را دارند.نمونه هایی که از این نوع ابزار در بازار یافت می شود شامل نیروی گشتاور ۹۰ و ۱۰۲ نیوتن و سرعت ۹۰۰۰ و ۱۰۰۰۰ دور بر دقیقه و سایز درایو ۳٫۸ اینچ می باشد.

این ابزار قابلیت استفاده در صنایع مختلف و تعمیرگاه ها را دارد و می تواند به راحتی به نقاط کور قطعات راه یابد، کشورهای سازنده این ابزار بیشتر تایوان و کشورهای جنوب شرقی آسیا هستند.

تماس بگیرید