بکس

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. مقالات
  4. chevron_right
  5. بکس

آشنایی با بکس بادی بهسام

امروزه ابزار آلات بادی از ابزار های رایج و قابل استفاده در صنایع مختلف هستند، این ابزار آلات دارای انواع مختلفی می باشند که بر اساس نیرو و فشار هوا کار می کنند، بکس بادی نیز یکی از ابزار بادی است که از آن استفاده های زیادی در کارهای تعمیراتی و خدماتی می شود.

بکس بادی چیست؟

بکس های بادی به منظور باز و بسته کردن انواع پیچ و مهره ها در هر جایی مورد استفاده قرار می گیرد و با توجه به سرعت و قدرت بالایی که دارد در تمام کارهای بزرگ و کوچک صنعتی که پای پیچ و مهره ی بسیاری زیادی در میان باشد قابل استفاده و بیشترین کارایی را دارد.

این وسیله به نام های دیگری مانند آچار بادی و ایمپکت بادی نیز شناخته می شود که خیلی از مردم و تعمیرکارها امروزه به جای استفاده از آچار از این وسیله برای امورشان استفاده می کنند.

بکس بادی از نظر ظاهری دارای انواع مدل های پروانه ای، مستقیم، جغجغه ای و چپقی، تفنگی و صلیبی می باشد.

بکس برقی در گذشته ابزاری قدرتمند بود که امروزه جای خود را به نوع بادی اش داده است، بکس برقی انرژی اش را از طریق جریان الکتریسیته تامین می کند و بکس بادی از طریق کمپرسور هوا این انرژی را تامین می کند.

بکس برقی نیز ابزاری قدرتمند است اما به بکس بادی نمی رسد، مزیت اصلی برقی به نوع بادی این است که سبک و قابل حمل است اما بکس بادی برای شروع به کار نیاز به کمپرسور هوا دارد و باید در محلی ثابت نگه داشته شود

مزایا و موارد استفاده از بکس بادی بهسام

این وسیله دارای قدرت و دور بالایی است و همچنین قابل کنترل می باشد تا از بریده شدن پیچ ها جلوگیری کند، این ابزار بیشتر در کارگاه های تولیدی، کارخانه ها، تعمیرگاه ها و کارهای خدماتی و تعمیری کوچک و بزرگ استفاده می شود،

بکس بادی برای شروع به کار نیاز به کمپرسور هوا و شیلنگ هایی برای انتقال این هوا به دستگاه دارد، این ابزار باید مرتبا روغن کاری شود تا قطعات داخلی اش روان تر حرکت کنند.

رطوبت، نور خورشید و گرد و خاک هم از مواردی است که به این دستگاه آسیب می زنند و سبب اختلال در عملکردش می شوند و عمرش را نیز کوتاه می کنند.

در هنگام خرید این وسیله باید به مواردی اهمیت داد و آنها را شاخصه قرار داد، نیروی گشتاور، سایز درایو، بدنه و کیفیت ساخت و سرعت از این موارد، نیروی گشتاور نیروی لازم برای باز و بسته کردن پیچ و مهره را تعیین می کند.

سایز درایو را باید متناسب به نوع استفاده ای که قرار است از آن داشته باشیم انتخاب کنیم که عموما سایز ۱٫۲ اینچی برای بسیاری از مصارف عمومیت دارد، بدنه بکس بادی را باید به گونه ای انتخاب کنیم که وقتی در دست می گیریم راحت باشیم و در طولانی مدت اذیت مان نکند.

عدم نیاز به برق، عمر طولانی تر، سرعت و قدرت بالا، سهولت در استفاده و باز کردن هر نوع پیچ و مهره در هر جایی و عملکرد دقیق از مزایای اصلی استفاده از بکس بادی است.

تماس بگیرید