اتصالات پنوماتیک

 1. خانه
 2. chevron_right
 3. مقالات
 4. chevron_right
 5. اتصالات پنوماتیک

اتصالات پنوماتیک

 به اتصالاتی اطلاق می شود که برای انتقال گازهای صنعتی یا هوای فشرده از لوله ای به لوله ی دیگر ، با زاویه ی خاص مورد استفاده قرار می  گیرند .این گونه اتصالات کاربردهای بسیاری در صنعت هوای فشرده دارند ، و استفاده از آن ها در یک صنعت هوای فشرده قطعا بسیار زیاد می باشد .اتصالات پنوماتیک باید قابلیت های خاصی داشته باشند تا بتوانند به بهترین شکل کارشان را انجام دهند . فرار گازهای فشرده نسبت به دیگر سیالات بسیار بیشتر می باشد ،این اتصالات باید بتوانند به خوبی گاز را ایزوله کنند و دارای روزنه یا حفره ای حتی بسیار کوچک نباشند . همچنین باید به زنگ زدگی و فشار نیز مقاوم باشند تا در طول زمان دچار فرسایش نشوند .

یکی دیگر از ویژگی هایی که این  اتصالات باید داشته باشند ، این است که افت فشار کمی داشته باشند ، در بحث های مکانیک سیالات ، اتصالات همیشه دارای افت فشار جرئی می باشند ، باید به گونه ای طراحی شوند ، که کمترین اتلاف انرژی در سیال رخ دهد تا  علاوه بر جلوگیری از بالا رفتن دمای سیستم ، فشار گاز فشرده حفظ شود . البته این خصوصیت می تواند در همه ی اتصالات موجود نباشد ، گاهی نیاز است به کمک اتصالات در سیستم افت فشار به وجود آوریم که این قضیه نیاز به فرآیند های مهندسی دارد .

اتصالات پنوماتیک فلزی - اتصالات پنوماتیک

کاربرد های اتصالات پنوماتیک

چیزی که در ابتدا در مورد این مدل از اتصالات باید بدانیم این است که در صنایع پنوماتیک کاربرد های بسیاری دارا می باشند ، و در مقاله پنوماتیک نیز تا حدودی در مورد آن ها توضیح داده شده است .

همانطور که گفته شد ،این اتصالات کاربردهای بسیاری نه تنها در صنعت های پنوماتیک، بلکه در تمامی صنایع دارا می باشند . کاربرداتصالات بسیار واضح می باشد ، چراکه انتقال سیال بدون استفاده ازاتصالات میسر نیست ، چیزی که بسیار در صنایع اهمیت دارد ، این است که این اتصالات قابلیت جابجایی و تعویض داشته باشند ،چرا که در صنعت این قضیه بسیار نیاز می باشد ، و گاهی چیدمان لوله ها نیاز به تغییر دارد که این امر بدون استفاده ازاتصالات شدنی نیست .

انواع اتصالات پنوماتیک

انواع بسیاری ازاین اتصالات ، وجود دارد که ، تفاوت آن ها در زاویه ی انتقال سیال ، نوع آب بندی و در کل شکل ظاهری و متریال مورد استفاده می باشد .

یکی از پرکاربرد ترین انواع این اتصالات،اتصالات پنوماتیک مهره ای  یا اتصالات با آب بندی اورینگی می باشند که در مقاله ی مربوط به آن بیشتر در مورد آن ها بحث خواهیم داشت .

برخی دیگر از انواع اتصالات پنوماتیک در لیست زیر قابل مشاهده می باشد .

 • اتصالات پنوماتیک مهره ای
 • اتصالات پنوماتیک دنده ای
 • اتصالات پنوماتیک خمیده
 • اتصالات پنوماتیک فیشی
 • اتصالات چند راهه
 • اتصالات فیشی
 • زانویی ها
پنوماتیک تولید شده بهسام - اتصالات پنوماتیک
چرااتصالات پنوماتیک را از بهسام خریداری کنیم ؟
 1. دارای گارانتی بی قید و شرط بلند مدت قطعات
 2. دارا بودن نیروی متخصص برای نصب
 3. دارا بودن لوازم جانبی مورد نیاز
 4. قیمت های متعادل و کاملا به صرفه نسبت به کیفیت بالای آن
 5. پشتیبانی و راهنمایی استفاده از دستگاه
 6. راندمان نسبی بالای قطعات نسبت به بقیه رقبا
 7. استفاده از قطعات استاندارد و با کیفیت
فهرست
تماس بگیرید