ابزار بادی

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. مقالات
  4. chevron_right
  5. ابزار بادی

آشنایی با انواع ابزار بادی بهسام

با پیشرفت روز افزون علم متخصصان و اهل فن در پی استفاده از هر عاملی به عنوان نیروی محرکه هستند، در این میان باد و هوا نیز می تواند عامل مهمی برای کار گشایی در بسیاری از صنایع باشد، انواع ابزار بادی از وسایلی هستند که در سال های اخیر استقبال زیادی از آنها شده است.

شیوه کار ابزار بادی بهسام چیست؟

ابزارهای بادی یک نوع ابزار قدرتمند هستند که با هوای فشرده ای که به درون آنها وارد می شود می توانند شروع به کار کنند، این فشار هوا توسط دستگاه کمپرسور هوا تولید و از طریق شلنگ هایی به ابزاربادی وارد می شود و بدین ترتیب دستگاه شروع به کار می کند.

به ابزارآلات بادی ابزار پنوماتیک که از شاخه های رشته مکانیک سیالات است نیز می گویند، در گذشته این ابزار خواهان زیادی نداشتند اما امروزه به دلیل قیمت ارزان و صرفه اقتصادی مشتریان زیادی در منازل و کارهای حرفه ای دارند.

فشار هوایی که به ابزاربادی وارد می شود باید مقدار معینی داشته باشد تا برای دستگاه مشکلی پیش نیاید که برای تنظیم فشار هوا می توان از دستگاه فشار شکن استفاده کرد.همچنین همیشه از طریق درگاهی به دستگاه روغن تزریق می شود تا حرکت روان تری داشته باشد و اصطکاک ما بین قطعات داخلی با یکدیگر کم شود، دستگاه بدون روغن عمر خیلی کمتری دارد.

ممانعت از وجود رطوبت در دستگاه و روغن کاری منظم ابزاربادی سبب عمر زیاد و بازدهی بالای آن می شود و تا مدت ها دستگاه نیاز به تعمیر نخواهد داشت.بیشترین استفاده ابزاربادی در ذوب فلزات، دندان پزشکی، صنایع معادن، راه سازی، صنایع چوب، مکانیکی ها و مونتاژ و نصب قطعات ماشین آلات و اتومبیل ها است، البته کارخانجات از مشتریان اصلی ابزاربادی هستند چون عموما آنها به دنبال استفاده از ابزارآلات اقتصادی تر و با طول عمر بیشتری هستند.

دریل بادی، قیچی و اره بادی ، تفنگ بادی، چکش بادی، بکس بادی، آچار بادی  و…  از انواع ابزارآلات بادی هستند که در بازار خرید و فروش می شود، پرکاربرد ترین ابزاردر بین ابزارآلات بادی بکس بادی، جغجغه بادی، دریل بادی و پیچ گوشتی بادی می باشد.

مزایا و معایب ابزار بادی

انواع ابزار بادی از ابزار هم رده برقی خود ایمن تر هستند و گاهی نسبت به آنها قدرت بالاتری هم دارند، ابزار بادی ارزان عمر کوتاه تری نسبت به ابزار بادی گران دارند.مزیت اصلی ابزار برقی نسبت به ابزار بادی فراهم بودن جریان الکتریسیته در هر مکانی است در صورتی که نیاز همیشگی ابزار بادی به یک کمپرسور هوا برایش معزلی است چون باید یک محل ثابت مانند کارگاه داشت تا بتوان از کمپرسور استفاده کرد.

صرفه اقتصادی و ارزانی، امنیت بالا، مناسب برای کارهای صنعتی، صرف انرژی کمتر، هزینه تعمیر پایین تر عمر طولانی تر و استهلاک پایین تر از مزایای ابزارآلات بادی است.این ابزار باید در برابر گرد و غبار، نور مستقیم خورشید و آب محافظت شوند زیرا گرد و غبار سبب اختلال در حرکت قطعات مکانیکی، رطوبت سبب زنگ زدگی قطعات داخلی و نور مستقیم آفتاب سبب روان شدن روغن داخل قطعات می شود.

تماس بگیرید